Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jægervej 18, 8450 Hammel · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,9 | 1,1 | 1 | 3,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -19,4 % | 8 % | 8,1 % | 6,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 813,4 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90,5 % | 93,3 % | 94,6 % | 96,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -21,5 % | 8,6 % | 8,6 % | 6,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -142.520 kr. | -30.389 kr. | -86.850 kr. | 1.177.379 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90,5 % | 93,3 % | 94,6 % | 96,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9,5 % | 6,7 % | 5,4 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 9,2 % | 14,4 % | 19,5 % | 20,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 620.230 kr. i 2021 til 1.764.051 kr. i 2025 (+184 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 620 | 692 | 713 | 561 | 1.764 | +214 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 600.477 kr. i 2021 til 480.000 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 600 | 622 | 540 | 480 | 480 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -332.206 kr. i 2021 til 1.130.268 kr. i 2025 (+440 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -332 | -333 | -138 | -147 | 1.130 | +867 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.860.101 kr. i 2021 til 1.463.598 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.860 | -3.875 | 1.484 | 1.928 | 1.464 | −24 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.437.217 kr. i 2021 til 1.261.568 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.437 | -3.401 | 1.513 | 1.472 | 1.262 | −14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.114 | 3.923 | 4.150 | 1.730 | 1.324 | −23 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 750 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.114 | 3.923 | 4.150 | 1.730 | 2.074 | +20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 267.049 kr. i 2021 til 121.648 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 267 | 154 | 174 | 189 | 122 | −36 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 17.077 | 13.581 | 14.735 | 16.358 | 16.809 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 21.191 | 17.505 | 18.885 | 18.088 | 18.884 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 19.724.905 kr. i 2021 til 18.246.347 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19.725 | 15.835 | 17.610 | 17.120 | 18.246 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 979.604 kr. i 2021 til 594.681 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 980 | 1.670 | 1.209 | 968 | 595 | −39 % | |
| Passiver i alt | 21.191 | 17.505 | 18.885 | 18.088 | 18.884 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hammel — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov