Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Stensbjerghøj 17, 3550 Slangerup · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11,6 % | -16,6 % | 11,4 % | 9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,5 % | 99,6 % | 99,8 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 12 % | -16,7 % | 11,4 % | 9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,5 % | 99,6 % | 99,8 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,5 % | 0,4 % | 0,2 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 53,9 % | 25,1 % | >999 % | 85,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -34.627 kr. i 2021 til -53.710 kr. i 2024 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -35 | -57 | -47 | -54 | −15 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.023.675 kr. i 2021 til 655.071 kr. i 2024 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.024 | -927 | 677 | 655 | −3 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 796.440 kr. i 2021 til 566.263 kr. i 2024 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 796 | -918 | 677 | 566 | −16 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 129.893 kr. i 2021 til 44.459 kr. i 2024 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 130 | 6 | 146 | 44 | −70 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.882 | 5.517 | 5.948 | 6.310 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 6.882 | 5.517 | 5.948 | 6.310 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.641.472 kr. i 2021 til 6.257.734 kr. i 2024 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.641 | 5.494 | 5.935 | 6.258 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 241.024 kr. i 2021 til 52.123 kr. i 2024 (−78 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 241 | 23 | 13 | 52 | +307 % | |
| Passiver i alt | 6.882 | 5.517 | 5.948 | 6.310 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slangerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikssund