God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fælledvej 56, 9493 Saltum · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -19,7 % | 13,4 % | 7 % | -5,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,8 % | 99,3 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -19,7 % | 13,4 % | 7,1 % | -5,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,8 % | 99,3 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,2 % | 0,2 % | 0,7 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -53.116 kr. i 2021 til -44.822 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -53 | -48 | -57 | -51 | -45 | +13 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -33.760 kr. i 2021 til -676.432 kr. i 2025 (−1904 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -34 | -2.323 | 1.767 | 956 | -676 | −171 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -27.289 kr. i 2021 til -527.617 kr. i 2025 (−1833 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -27 | -1.812 | 1.378 | 746 | -528 | −171 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 245.757 kr. i 2021 til 1.116.828 kr. i 2025 (+354 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 246 | 421 | 714 | 2.067 | 1.117 | −46 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 10.291 | 10.588 | 9.659 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 11.325 | 9.213 | 10.291 | 10.588 | 9.659 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 11.304.865 kr. i 2021 til 9.639.430 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.305 | 9.193 | 10.271 | 10.517 | 9.639 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 20 | 20 | 20 | 71 | 20 | −72 % | |
| Passiver i alt | 11.325 | 9.213 | 10.291 | 10.588 | 9.659 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Saltum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Jammerbugt