Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Brendstrupsvej 28D, 6800 Varde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 11,4 % | 8,4 % | 7,8 % | 10,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 684,8 % | 745,3 % | 674,5 % | 813,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90 % | 89,6 % | 92,1 % | 88,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 12,6 % | 9,3 % | 8,5 % | 11,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90 % | 89,6 % | 92,1 % | 88,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 10 % | 10,4 % | 7,9 % | 11,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 108,3 % | 74,5 % | 59,2 % | 165,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.416 kr. i 2022 til -7.597 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -7 | -8 | -8 | +5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -122.782 kr. i 2022 til 354.511 kr. i 2026 (+389 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -123 | 313 | 247 | 236 | 355 | +50 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -122.782 kr. i 2022 til 348.933 kr. i 2026 (+384 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -123 | 316 | 245 | 232 | 349 | +50 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.106 | 2.259 | 2.345 | 2.417 | 2.610 | +8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.106 | 2.259 | 2.345 | 2.417 | 2.610 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 75.555 kr. i 2022 til 146.228 kr. i 2026 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 76 | 81 | 58 | 48 | 146 | +202 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 264 | 515 | 581 | 551 | 718 | +30 % | |
| Aktiver i alt | 2.370 | 2.774 | 2.926 | 2.968 | 3.328 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.294.621 kr. i 2022 til 2.946.661 kr. i 2026 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.295 | 2.496 | 2.623 | 2.733 | 2.947 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 202.581 kr. i 2023 til 292.797 kr. i 2026 (+45 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 203 | 226 | 154 | 293 | +90 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 75.192 kr. i 2022 til 88.204 kr. i 2026 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 75 | 75 | 78 | 82 | 88 | +8 % | |
| Passiver i alt | 2.370 | 2.774 | 2.926 | 2.968 | 3.328 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Varde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.