Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kyhnsvej 27, 8680 Ry · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,7 | 2,3 | -1,3 | 0,2 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 6 % | -3,8 % | 0,5 % | 14,7 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 79,2 % | 73,2 % | 75,2 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 41,4 % | 40 % | 39,5 % | 95,5 % | 95,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,4 % | -9,5 % | 1,2 % | 15,4 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 66.516 kr. | 57.074 kr. | -33.259 kr. | -25.446 kr. | -21.394 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,4 % | 40 % | 39,5 % | 95,5 % | 95,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,6 % | 60 % | 60,5 % | 4,5 % | 4,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,6 % | 3,5 % | 5,9 % | 175,1 % | 170,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 66.516 kr. i 2021 til -21.394 kr. i 2025 (−132 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 67 | 57 | -33 | -25 | -21 | +16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 41.516 kr. i 2021 til -21.394 kr. i 2025 (−152 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 32 | -58 | 135 | -21 | −116 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 342.530 kr. i 2021 til 2.838 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 343 | -157 | 23 | 345 | 3 | −99 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 260.690 kr. i 2021 til 2.838 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 261 | -157 | 21 | 305 | 3 | −99 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.362 | 2.337 | 2.312 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.362 | 2.337 | 2.312 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 65.982 kr. i 2021 til 163.160 kr. i 2025 (+147 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 66 | 85 | 150 | 163 | 163 | −0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.015 | 1.802 | 1.929 | 2.074 | 2.079 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 4.377 | 4.139 | 4.241 | 2.074 | 2.079 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.812.406 kr. i 2021 til 1.983.540 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.812 | 1.655 | 1.676 | 1.981 | 1.984 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 21.600 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 22 | 22 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.543.145 kr. i 2021 til 95.675 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.543 | 2.462 | 2.565 | 93 | 96 | +3 % | |
| Passiver i alt | 4.377 | 4.139 | 4.241 | 2.074 | 2.079 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ry — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg