Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Skolegade 49B, 7430 Ikast · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,7 | -0,4 | -0,2 | -0,2 | 0,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -3,6 % | 3,9 % | 13,2 % | -0,8 % | 0,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 99,7 % | 96,4 % | 99,5 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -3,6 % | 3,9 % | 13,7 % | -0,8 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -2.142.371 kr. | -1.902.623 kr. | -1.757.805 kr. | -1.621.006 kr. | -774.224 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 99,7 % | 96,4 % | 99,5 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 0,3 % | 3,6 % | 0,5 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 251,4 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -933.494 kr. i 2022 til 634.401 kr. i 2026 (+168 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -933 | -569 | -260 | -327 | 634 | +294 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.208.877 kr. i 2022 til 1.408.625 kr. i 2026 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.209 | 1.334 | 1.498 | 1.294 | 1.409 | +9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -2.272.867 kr. i 2022 til -869.069 kr. i 2026 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.273 | -2.039 | -1.894 | -1.750 | -869 | +50 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -3.273.777 kr. i 2022 til 215.461 kr. i 2026 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3.274 | 4.309 | 17.068 | -681 | 215 | +132 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -2.972.842 kr. i 2022 til 255.575 kr. i 2026 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.973 | 3.304 | 13.278 | -801 | 256 | +132 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 11.684 | 11.548 | 11.412 | 11.284 | 7.817 | −31 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 11.684 | 11.548 | 11.412 | 11.284 | 7.817 | −31 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.888.395 kr. i 2022 til 18.502.426 kr. i 2026 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.888 | 9.832 | 9.071 | 20.256 | 18.502 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 70.483 | 73.140 | 89.180 | 84.216 | 86.757 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 82.167 | 84.688 | 100.592 | 95.500 | 94.574 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 81.899.090 kr. i 2022 til 94.179.227 kr. i 2026 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 81.899 | 84.453 | 96.981 | 95.059 | 94.179 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 268.200 kr. i 2022 til 301.387 kr. i 2026 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 268 | 235 | 3.608 | 319 | 301 | −5 % | |
| Passiver i alt | 82.167 | 84.688 | 100.592 | 95.500 | 94.574 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ikast — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande