Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kongens Ege 4, 8900 Randers C · Servering af mad i restauranter og caféer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1 | 1 | 1 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 14,4 % | 0,6 % | 0,9 % | 1 % | -17,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 156,4 % | 126,9 % | 135,8 % | 136,9 % | 165 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 43,1 % | 33,6 % | 37,2 % | 35,7 % | 45,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33,3 % | 1,8 % | 2,3 % | 2,8 % | -38,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 479.429 kr. | 136.557 kr. | 141.348 kr. | 154.814 kr. | -260.679 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 43,1 % | 33,6 % | 37,2 % | 35,7 % | 45,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 56,9 % | 66,4 % | 62,8 % | 64,3 % | 54,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 98,1 % | 49,4 % | 50,6 % | 51,6 % | 59,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 3.076.663 kr. i 2021 til 2.923.127 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.077 | 3.094 | 2.999 | 2.853 | 2.923 | +2 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.597.234 kr. i 2021 til 3.183.806 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.597 | 2.958 | 2.858 | 2.698 | 3.184 | +18 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 415.291 kr. i 2021 til -313.201 kr. i 2025 (−175 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 415 | 63 | 62 | 73 | -313 | −532 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 381.776 kr. i 2021 til -368.918 kr. i 2025 (−197 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 382 | 14 | 20 | 19 | -369 | −2051 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 297.759 kr. i 2021 til -287.255 kr. i 2025 (−196 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 298 | 11 | 14 | 18 | -287 | −1733 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 193 | 251 | 211 | 172 | 120 | −30 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 36 | 36 | 37 | 40 | 37 | −9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 229 | 287 | 248 | 213 | 157 | −26 % | |
| Varebeholdninger | 485 | 654 | 565 | 578 | 467 | −19 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.157.738 kr. i 2021 til 544.934 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.158 | 588 | 528 | 592 | 545 | −8 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.845 | 1.510 | 1.418 | 1.571 | 1.503 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 2.075 | 1.797 | 1.665 | 1.784 | 1.660 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 893.184 kr. i 2021 til 748.964 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 893 | 604 | 619 | 636 | 749 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.180.055 kr. i 2021 til 911.245 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.180 | 1.190 | 1.044 | 1.148 | 911 | −21 % | |
| Passiver i alt | 2.075 | 1.797 | 1.665 | 1.784 | 1.660 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 7 kr. i 2021 til 8 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 8 | 8 | 8 | 8 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers