Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Niels Hemmingsens Gade 20B, 1153 København K · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -3,9 % | 20,4 % | 21 % | 26,9 % | 23,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 109,4 % | 170,8 % | 207,1 % | 582,1 % | 182 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 8,6 % | 41,5 % | 51,7 % | 82,8 % | 45,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -45,4 % | 49,2 % | 40,7 % | 32,5 % | 53 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 8,6 % | 41,5 % | 51,7 % | 82,8 % | 45,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 91,4 % | 58,5 % | 48,3 % | 17,2 % | 54,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 59,6 % | — | — | — | 92,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -34.424 kr. i 2021 til 108.731 kr. i 2025 (+416 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -34 | 86 | 97 | 102 | 109 | +7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -33.886 kr. i 2021 til 124.792 kr. i 2025 (+468 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -34 | 72 | 101 | 119 | 125 | +4 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -26.431 kr. i 2021 til 97.338 kr. i 2025 (+468 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | 56 | 79 | 93 | 97 | +4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 369.539 kr. i 2021 til 206.631 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 370 | – | – | – | 207 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 678 | 277 | 374 | 346 | 408 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 678 | 277 | 374 | 346 | 408 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 58.188 kr. i 2021 til 183.680 kr. i 2025 (+216 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 58 | 115 | 193 | 286 | 184 | −36 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 619.866 kr. i 2021 til 224.006 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 620 | 162 | 180 | 59 | 224 | +277 % | |
| Passiver i alt | 678 | 277 | 374 | 346 | 408 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København