God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Runestenen 109, 4700 Næstved · Drift af øvrige spisesteder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 45,4 % | -29,4 % | 11,4 % | 34,4 % | -5,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 187,9 % | 78,1 % | 101,2 % | 331,8 % | 589,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 65,6 % | 38,9 % | 42,3 % | 69,9 % | 83 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 69,1 % | -75,6 % | 26,9 % | 49,2 % | -6,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,6 % | 38,9 % | 42,3 % | 69,9 % | 83 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,4 % | 61,1 % | 57,7 % | 30,1 % | 17 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 177,7 % | 65,8 % | 90,9 % | 331,8 % | 585,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 163.381 kr. i 2021 til 26.801 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 163 | 167 | 190 | 251 | 27 | −89 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 21.385 kr. i 2021 til 40.371 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 21 | 235 | 159 | 100 | 40 | −59 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 141.996 kr. i 2021 til -13.570 kr. i 2025 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 142 | -67 | 31 | 151 | -14 | −109 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 141.232 kr. i 2021 til -15.802 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 141 | -69 | 30 | 150 | -16 | −111 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 110.168 kr. i 2021 til -15.802 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 110 | -69 | 33 | 120 | -16 | −113 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 86 | 122 | 122 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 86 | 122 | 122 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | 9 | 18 | 18 | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 148.229 kr. i 2021 til 273.278 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 148 | 94 | 154 | 350 | 273 | −22 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 157 | 112 | 171 | 350 | 275 | −21 % | |
| Aktiver i alt | 243 | 234 | 293 | 350 | 275 | −21 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 159.320 kr. i 2021 til 228.585 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 159 | 91 | 124 | 244 | 229 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 83.409 kr. i 2021 til 46.693 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 83 | 143 | 169 | 105 | 47 | −56 % | |
| Passiver i alt | 243 | 234 | 293 | 350 | 275 | −21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved