Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kystager 9, 7120 Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,4 | 1,3 | 1,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 21,9 % | 7,8 % | 8,8 % | -2,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | 929 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90,5 % | 96,1 % | 97,7 % | 89,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 24,2 % | 8,1 % | 9 % | -2,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 656.865 kr. | 533.307 kr. | 1.404.638 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90,5 % | 96,1 % | 97,7 % | 89,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9,5 % | 3,9 % | 2,3 % | 10,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 751,1 % | >999 % | >999 % | 197,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.698.941 kr. i 2021 til 2.933.145 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.699 | 3.778 | 2.135 | 2.157 | 2.933 | +36 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 502.595 kr. i 2021 til 1.528.507 kr. i 2025 (+204 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 503 | 1.174 | 1.478 | 1.624 | 1.529 | −6 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.603.862 kr. i 2022 til 1.337.868 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 2.604 | 635 | 467 | 1.338 | +187 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.522.602 kr. i 2022 til 81.891 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 2.523 | 855 | 1.025 | 82 | −92 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 285.851 kr. i 2021 til -239.592 kr. i 2025 (−184 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 286 | 1.963 | 709 | 864 | -240 | −128 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 312 | 245 | 178 | −27 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 341 | 711 | 1.033 | 1.006 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 306 | 341 | 1.022 | 1.278 | 1.184 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 718.508 kr. i 2021 til 1.946.800 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 719 | 6.362 | 5.223 | 4.500 | 1.947 | −57 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.994 | 8.636 | 8.103 | 8.522 | 9.157 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 3.300 | 8.976 | 9.125 | 9.800 | 10.341 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.912.934 kr. i 2021 til 9.265.343 kr. i 2025 (+218 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.913 | 8.119 | 8.770 | 9.572 | 9.265 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 376.965 kr. i 2021 til 985.726 kr. i 2025 (+161 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 377 | 847 | 331 | 134 | 986 | +633 % | |
| Passiver i alt | 3.300 | 8.976 | 9.125 | 9.800 | 10.341 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | +100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle Øst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.