Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Byvej 54, 4682 Tureby · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,8 % | 14,6 % | 16,4 % | 3,9 % | 6,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 23,5 % | 0 % | 49,1 % | 126,4 % | 137,4 % | God | |
| Soliditetsgrad | 10,4 % | 21,8 % | 32 % | 59,2 % | 64,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 55,5 % | 67,2 % | 51,2 % | 6,6 % | 9,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 10,4 % | 21,8 % | 32 % | 59,2 % | 64,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 89,6 % | 78,2 % | 68 % | 40,8 % | 35,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 23,5 % | 0 % | 49,1 % | 37,2 % | 12,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 535.373 kr. i 2021 til 688.619 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 535 | 1.743 | 1.381 | 768 | 689 | −10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 530.966 kr. i 2021 til 688.619 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 531 | 1.743 | – | 528 | 689 | +30 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 435.374 kr. i 2021 til 397.257 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 435 | 1.576 | 2.381 | 465 | 397 | −15 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 332.573 kr. i 2021 til 438.419 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 333 | 1.225 | 1.910 | 263 | 438 | +67 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.213 | 8.363 | 9.000 | 4.200 | 4.275 | +2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 80 | 65 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.213 | 8.363 | 9.080 | 4.265 | 4.275 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 518.387 kr. i 2021 til 235.849 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 518 | 2 | 2.591 | 730 | 236 | −68 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 519 | 2 | 2.592 | 2.482 | 2.589 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 5.732 | 8.365 | 11.672 | 6.747 | 6.864 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 599.010 kr. i 2021 til 4.435.293 kr. i 2025 (+640 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 599 | 1.824 | 3.734 | 3.997 | 4.435 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.923.358 kr. i 2021 til 494.073 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.923 | 2.573 | 2.521 | 607 | 494 | −19 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.209.836 kr. i 2021 til 1.883.454 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.210 | 3.968 | 5.277 | 1.964 | 1.883 | −4 % | |
| Passiver i alt | 5.732 | 8.365 | 11.672 | 6.747 | 6.864 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tureby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.