Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Martensens Alle 13, 1828 Frederiksberg C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 40,8 % | 34,9 % | 18,6 % | -12,1 % | 3,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 43,2 % | 100,2 % | 161,4 % | 354,6 % | 338,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 67,4 % | 73,9 % | 72,7 % | 82,9 % | 83,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 60,4 % | 47,2 % | 25,7 % | -14,6 % | 4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,4 % | 73,9 % | 72,7 % | 82,9 % | 83,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,6 % | 26,1 % | 27,3 % | 17,1 % | 16,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9 % | 60,3 % | 109,9 % | 262 % | 232,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -8.812 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -5 | -5 | -6 | -9 | −40 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -5 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 189.204 kr. i 2021 til 11.248 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 189 | 249 | 141 | -68 | 11 | +116 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 189.788 kr. i 2021 til 18.918 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 190 | 250 | 142 | -71 | 19 | +127 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 400 | 530 | 427 | 231 | 251 | +9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 400 | 530 | 427 | 231 | 251 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 13.704 kr. i 2021 til 216.761 kr. i 2025 (+1482 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 113 | 229 | 261 | 217 | −17 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 66 | 188 | 337 | 353 | 316 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 466 | 718 | 764 | 584 | 566 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 314.058 kr. i 2021 til 473.035 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 314 | 530 | 555 | 484 | 473 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 151.655 kr. i 2021 til 93.286 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 152 | 187 | 209 | 100 | 93 | −6 % | |
| Passiver i alt | 466 | 718 | 764 | 584 | 566 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | – | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg