Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stratusvej 1, 7190 Billund · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 4,5 | 3,7 | 3,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7 % | 5,4 % | 4,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 376,2 % | 784,1 % | 724,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 87,1 % | 88,1 % | 87,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 8 % | 6,1 % | 5,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 414.287 kr. | 342.574 kr. | 301.714 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 87,1 % | 88,1 % | 87,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 12,9 % | 11,9 % | 12,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 17,4 % | 114,3 % | 55,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 420.318 kr. i 2021 til 301.714 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 420 | 423 | 414 | 343 | 302 | −12 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 328.204 kr. i 2021 til 208.164 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 328 | 331 | 322 | 250 | 208 | −17 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 307.464 kr. i 2021 til 236.964 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 307 | 324 | 330 | 270 | 237 | −12 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 239.821 kr. i 2021 til 184.832 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 240 | 253 | 257 | 211 | 185 | −12 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.454 | 3.361 | 3.269 | 3.212 | 3.119 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.454 | 3.361 | 3.269 | 3.212 | 3.119 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 36.350 kr. i 2021 til 79.476 kr. i 2025 (+119 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 31 | 20 | 100 | 79 | −20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 55 | 61 | 427 | 684 | 1.032 | +51 % | |
| Aktiver i alt | 3.509 | 3.422 | 3.696 | 3.896 | 4.151 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.710.198 kr. i 2021 til 3.615.904 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.710 | 2.963 | 3.220 | 3.431 | 3.616 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 467.177 kr. i 2021 til 142.415 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 467 | 112 | 113 | 87 | 142 | +63 % | |
| Passiver i alt | 3.509 | 3.422 | 3.696 | 3.896 | 4.151 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Billund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Billund