God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Filosofgangen 8, 5000 Odense C · Gennemførelse af byggeprojekter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 44,6 | 40,5 | 17,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 18,5 % | 22,1 % | 3,5 % | 12,2 % | 5,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 103,2 % | 132,5 % | 73,9 % | 85,3 % | 81,9 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 35,2 % | 47,3 % | 31 % | 37,9 % | 41,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 52,6 % | 46,8 % | 11,4 % | 32,3 % | 13,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 336.271 kr. | 939.368 kr. | 911.167 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 35,2 % | 47,3 % | 31 % | 37,9 % | 41,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 64,8 % | 52,7 % | 69 % | 62,1 % | 58,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 70,1 % | 127,1 % | 43,6 % | 74,4 % | 71,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 606.471 kr. i 2021 til 568.617 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 606 | 515 | 336 | 939 | 569 | −39 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 606.471 kr. i 2021 til 879.406 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 606 | 515 | 329 | 916 | 879 | −4 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.007.744 kr. i 2021 til 829.303 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.008 | 1.693 | 441 | 1.876 | 829 | −56 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 883.334 kr. i 2021 til 673.142 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 883 | 1.376 | 364 | 1.460 | 673 | −54 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.793 | 4.771 | 8.604 | 10.031 | 10.341 | +3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 462 | 721 | 846 | 866 | 1.006 | +16 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.254 | 5.492 | 9.450 | 10.896 | 11.348 | +4 % | |
| Varebeholdninger | 60 | 15 | 300 | 133 | 80 | −40 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 353.017 kr. i 2021 til 839.428 kr. i 2025 (+138 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 353 | 692 | 478 | 909 | 839 | −8 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 520 | 721 | 810 | 1.043 | 962 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 4.774 | 6.213 | 10.260 | 11.939 | 12.310 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.678.322 kr. i 2021 til 5.061.578 kr. i 2025 (+202 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.678 | 2.940 | 3.186 | 4.523 | 5.062 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 2.561.391 kr. i 2021 til 5.489.313 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.561 | 2.484 | 5.746 | 5.683 | 5.489 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 503.732 kr. i 2021 til 1.175.327 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 504 | 544 | 1.096 | 1.223 | 1.175 | −4 % | |
| Passiver i alt | 4.774 | 6.213 | 10.260 | 11.939 | 12.310 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense