God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Grønløkken 1, 5000 Odense C · Servering af mad i restauranter og caféer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,6 | 1,9 | 84,4 | 91,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 3,8 % | 0,4 % | 2,7 % | 4,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 13,4 % | 14,6 % | 1,6 % | 9,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 61,1 % | 62,8 % | 71,8 % | 74 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 6,1 % | 0,6 % | 3,8 % | 5,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 485.104 kr. | 262.800 kr. | 229.631 kr. | 324.443 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 61,1 % | 62,8 % | 71,8 % | 74 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 38,9 % | 37,2 % | 28,2 % | 26 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,9 % | 0,1 % | 0 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.306.396 kr. i 2022 til 276.217 kr. i 2026 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.306 | 906 | 263 | 255 | 276 | +8 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 828.835 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 829 | 421 | 1 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 257.302 kr. i 2022 til 321.418 kr. i 2026 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 257 | 341 | 125 | 227 | 321 | +42 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 154.322 kr. i 2022 til 278.213 kr. i 2026 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 154 | 279 | 47 | 184 | 278 | +51 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 109.302 kr. i 2022 til 216.762 kr. i 2026 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 109 | 207 | 20 | 142 | 217 | +52 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.469 | 5.325 | 5.188 | 5.169 | 5.216 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.469 | 5.325 | 5.188 | 5.169 | 5.216 | +1 % | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 57 kr. i 2022 til 1.570 kr. i 2026 (+2654 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 27 | 1 | 0 | 2 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.863 | 194 | 214 | 18 | 107 | +504 % | |
| Aktiver i alt | 14.331 | 5.519 | 5.401 | 5.186 | 5.323 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.166.521 kr. i 2022 til 3.941.094 kr. i 2026 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.167 | 3.374 | 3.393 | 3.724 | 3.941 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 758.745 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 759 | 476 | 298 | 256 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 10.199.967 kr. i 2022 til 1.138.801 kr. i 2026 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.200 | 1.446 | 1.465 | 1.121 | 1.139 | +2 % | |
| Passiver i alt | 14.331 | 5.519 | 5.401 | 5.186 | 5.323 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 4 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense