Finansiel kreditstyrke
BETASvag
Confidence 59%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Helgogårdsvej 12, 4520 Svinninge · Cykel- og knallertforretninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0 % | -2,3 % | 205,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 35,5 % | 34,7 % | 100 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -181,5 % | -187,9 % | 0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | 1,2 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -181,5 % | -187,9 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 281,5 % | 287,9 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 35,5 % | 34,7 % | 100 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -13.513 kr. i 2023. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -4 | -14 | −277 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 0 kr. i 2021 til -13.513 kr. i 2023. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -4 | -14 | −277 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 0 kr. i 2021 til 296.702 kr. i 2023. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | -4 | 297 | +8374 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 0 kr. i 2021 til 296.702 kr. i 2023. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | -4 | 297 | +8374 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 161.456 kr. i 2021 til 144.357 kr. i 2023 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 161 | 158 | 144 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 161 | 158 | 144 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 161 | 158 | 144 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -293.116 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -293 | -297 | 0 | +100 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 454.572 kr. i 2021 til 144.357 kr. i 2023 (−68 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 455 | 455 | 144 | −68 % | |
| Passiver i alt | 161 | 158 | 144 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske