Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ullasvej 20, 2880 Bagsværd · El-installation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 4,5 | 4,1 | 7,5 | 2,5 | 34,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,5 % | -2 % | 3,7 % | 0,1 % | 41,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 170,6 % | 177 % | 234,8 % | 238 % | 689,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 10,6 % | 8,1 % | 11,2 % | 11,6 % | 47,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -4,8 % | -24,5 % | 33,3 % | 1 % | 87,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 222.984 kr. | 210.268 kr. | 465.781 kr. | 271.812 kr. | 5.872.446 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 10,6 % | 8,1 % | 11,2 % | 11,6 % | 47,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 89,4 % | 91,9 % | 88,8 % | 88,4 % | 52,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 137,1 % | 166,5 % | 204,3 % | 203,2 % | 90,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 225.226 kr. i 2021 til 6.032.446 kr. i 2025 (+2578 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 225 | 210 | 466 | 342 | 6.032 | +1665 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.242 kr. i 2021 til 160.000 kr. i 2025 (+7036 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 0 | – | 70 | 160 | +129 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 174.984 kr. i 2021 til 5.858.146 kr. i 2025 (+3248 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 175 | 159 | 403 | 208 | 5.858 | +2720 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -18.487 kr. i 2021 til 5.609.923 kr. i 2025 (+30445 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -18 | -46 | 216 | 24 | 5.610 | +23488 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -25.016 kr. i 2021 til 4.465.917 kr. i 2025 (+17952 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | -103 | 210 | 6 | 4.466 | +72387 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.188 | 4.208 | 4.146 | 4.141 | 25 | −99 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.188 | 4.208 | 4.146 | 4.141 | 25 | −99 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 604.185 kr. i 2021 til 1.391.717 kr. i 2025 (+130 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 604 | 914 | 1.283 | 1.145 | 1.392 | +22 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 752 | 972 | 1.474 | 1.341 | 10.626 | +692 % | |
| Aktiver i alt | 4.940 | 5.180 | 5.620 | 5.482 | 10.651 | +94 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 523.755 kr. i 2021 til 5.102.726 kr. i 2025 (+874 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 524 | 421 | 631 | 637 | 5.103 | +701 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 3.975.603 kr. i 2021 til 4.005.679 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.976 | 4.153 | 4.361 | 4.282 | 4.006 | −6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 440.827 kr. i 2021 til 1.542.114 kr. i 2025 (+250 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 441 | 549 | 628 | 563 | 1.542 | +174 % | |
| Passiver i alt | 4.940 | 5.180 | 5.620 | 5.482 | 10.651 | +94 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bagsværd — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gladsaxe