Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sofiendalvej 54, 5500 Middelfart · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -11,2 % | -3,7 % | -19,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 364,9 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,3 % | 97,2 % | 98,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -11,5 % | -3,8 % | -19,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,3 % | 97,2 % | 98,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,7 % | 2,8 % | 1,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 364,9 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -8.750 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | -9 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -12.145 kr. i 2021 til -8.750 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -10 | -8 | -8 | -9 | −6 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 155.991 kr. i 2021 til -44.967 kr. i 2025 (−129 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 156 | -21 | -26 | -8 | -45 | −448 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 155.991 kr. i 2021 til -35.074 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 156 | -21 | -26 | -8 | -35 | −327 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 513 | 223 | 206 | 106 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 513 | 223 | 206 | 106 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 174.498 kr. i 2021 til 172.345 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 174 | 73 | 23 | 115 | 172 | +50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 174 | 73 | 23 | 115 | 182 | +59 % | |
| Aktiver i alt | 688 | 297 | 229 | 221 | 182 | −18 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 677.282 kr. i 2021 til 179.738 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 677 | 249 | 223 | 215 | 180 | −16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 10.377 kr. i 2021 til 2.500 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 48 | 6 | 6 | 3 | −60 % | |
| Passiver i alt | 688 | 297 | 229 | 221 | 182 | −18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Middelfart — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart