Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Buntmagervej 31, 9300 Sæby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -8 % | -10,4 % | -14,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 958,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,9 % | 94,1 % | 89,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -8,2 % | -11,1 % | -15,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,9 % | 94,1 % | 89,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,1 % | 5,9 % | 10,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 2,6 % | 4,9 % | 1,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -27.672 kr. i 2024 til -29.209 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -28 | -29 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.023.980 kr. i 2021 til -327.202 kr. i 2023 (−132 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.024 | -382 | -327 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.099.287 kr. i 2021 til -151.695 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.099 | -472 | -125 | -131 | -152 | −15 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.088.280 kr. i 2021 til -164.390 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.088 | -472 | -142 | -161 | -164 | −2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.610 | 836 | 849 | 680 | 160 | −77 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.610 | 836 | 849 | 680 | 160 | −77 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.019 kr. i 2021 til 1.647 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 8 | 1 | 3 | 2 | −45 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 931 | 867 | 996 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 3.374 | 2.255 | 1.779 | 1.546 | 1.155 | −25 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.958.879 kr. i 2021 til 1.038.832 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.959 | 2.087 | 1.742 | 1.455 | 1.039 | −29 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 160.578 kr. i 2021 til 12.695 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 161 | 0 | 17 | 30 | 13 | −58 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 254.688 kr. i 2021 til 103.856 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 255 | 168 | 20 | 61 | 104 | +70 % | |
| Passiver i alt | 3.374 | 2.255 | 1.779 | 1.546 | 1.155 | −25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sæby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn