Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Prærievænget 4, 8766 Nørre Snede · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -1,8 | 2,2 | 1,8 | -0,6 | 4,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -7,1 % | -0,9 % | 0,8 % | 1,9 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -7,1 % | -0,9 % | 0,8 % | 1,9 % | -0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -172.722 kr. | -358.240 kr. | -335.036 kr. | 622.020 kr. | -97.373 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,2 % | 0,2 % | 0,2 % | 0,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | 816,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -141.550 kr. i 2022 til -60.948 kr. i 2026 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -142 | -170 | -137 | -276 | -61 | +78 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -250.863 kr. i 2022 til -84.831 kr. i 2026 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -251 | -280 | -257 | 173 | -85 | −149 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -820.995 kr. i 2022 til 113.702 kr. i 2026 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -821 | -107 | 87 | 302 | 114 | −62 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -640.365 kr. i 2022 til -10.344 kr. i 2026 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -640 | -84 | 68 | 167 | -10 | −106 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.596 | 2.517 | 5.016 | 2.566 | 2.603 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.753 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.349 | 2.517 | 5.016 | 2.566 | 2.603 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 226.076 kr. i 2022 til 237.676 kr. i 2026 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 226 | 506 | 201 | 143 | 238 | +66 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 688 | 6.322 | 3.773 | 6.269 | 5.854 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 9.037 | 8.839 | 8.790 | 8.835 | 8.457 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.020.013 kr. i 2022 til 8.436.778 kr. i 2026 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.020 | 8.822 | 8.772 | 8.817 | 8.437 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 16.800 kr. i 2022 til 20.000 kr. i 2026 (+19 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 17 | 18 | 18 | 18 | 20 | +14 % | |
| Passiver i alt | 9.037 | 8.839 | 8.790 | 8.835 | 8.457 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nørre Snede — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande