Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lyngdalvej 19, 8500 Grenaa · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7,4 % | 11,3 % | 6,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 251,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 75,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 7,4 % | 11,3 % | 8,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 75,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,1 % | 0,1 % | 24,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | 251,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.938 kr. i 2021 til -14.298 kr. i 2025 (−141 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -10 | -14 | −51 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.938 kr. i 2021 til -14.298 kr. i 2025 (−141 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -10 | -14 | −51 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.266.276 kr. i 2021 til 505.032 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.266 | 2.077 | 389 | 651 | 505 | −22 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.266.276 kr. i 2021 til 505.032 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.266 | 2.077 | 389 | 651 | 505 | −22 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.704 | 4.361 | 3.320 | 3.576 | 5.603 | +57 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.704 | 4.361 | 3.320 | 3.576 | 5.603 | +57 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 613.097 kr. i 2021 til 2.548.719 kr. i 2025 (+316 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 613 | 1.920 | 1.910 | 2.187 | 2.549 | +17 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 613 | 1.920 | 1.910 | 2.187 | 2.549 | +17 % | |
| Aktiver i alt | 4.317 | 6.281 | 5.230 | 5.763 | 8.152 | +41 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.310.732 kr. i 2021 til 6.139.411 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.311 | 6.275 | 5.224 | 5.756 | 6.139 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 1.000 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.258 kr. i 2021 til 1.012.749 kr. i 2025 (+16083 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 6 | 6 | 6 | 1.013 | +15965 % | |
| Passiver i alt | 4.317 | 6.281 | 5.230 | 5.763 | 8.152 | +41 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Grenaa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Norddjurs