Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Gl. Landevej 135, 7400 Herning · Alment praktiserende lægers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,1 | 0,1 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 9,7 % | 23,7 % | 1,6 % | 5,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 95,6 % | 91,7 % | 99,7 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 10,1 % | 25,8 % | 1,6 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -1.023.668 kr. | -403.599 kr. | -35.265 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 95,6 % | 91,7 % | 99,7 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 4,4 % | 8,3 % | 0,3 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 602,6 % | 278,7 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 107.107 kr. i 2022 til -23.364 kr. i 2026 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 107 | -57 | -51 | -35 | -23 | +34 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 916.699 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 917 | 967 | 353 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -867.305 kr. i 2022 til -23.364 kr. i 2026 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -867 | -1.171 | 769 | -35 | -23 | +34 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 180.058 kr. i 2022 til 367.658 kr. i 2026 (+104 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 180 | 511 | 1.741 | 105 | 368 | +249 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 140.446 kr. i 2022 til 287.226 kr. i 2026 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 140 | 398 | 1.331 | 79 | 287 | +262 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 374 | 7 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 374 | 7 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 820.552 kr. i 2022 til 365.211 kr. i 2026 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 821 | 1.005 | 1.306 | 289 | 365 | +26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 4.115 | 5.623 | 4.849 | 4.852 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 3.773 | 4.122 | 5.623 | 4.849 | 4.852 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.657.136 kr. i 2022 til 4.820.449 kr. i 2026 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.657 | 3.941 | 5.154 | 4.833 | 4.820 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 69.427 kr. i 2022 til 31.768 kr. i 2026 (−54 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 69 | 167 | 469 | 16 | 32 | +98 % | |
| Passiver i alt | 3.773 | 4.122 | 5.623 | 4.849 | 4.852 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning