Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gl. Skivevej 76, 8800 Viborg · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 8,9 % | 6 % | 5,2 % | 11,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 76,4 % | 17,3 % | 11,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 99,3 % | 100 % | 99,8 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 9 % | 6 % | 5,2 % | 11,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,3 % | 100 % | 99,8 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,7 % | 0 % | 0,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 7.966.587 kr. i 2022 til 12.605.518 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 7.967 | 5.579 | 5.080 | 12.606 | +148 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 11.296.668 kr. i 2021 til 12.600.082 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.297 | 7.971 | 5.582 | 5.077 | 12.600 | +148 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 11.296.668 kr. i 2021 til 12.600.082 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.297 | 7.971 | 5.582 | 5.077 | 12.600 | +148 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 80.375 | 88.701 | 92.987 | 98.057 | 110.559 | +13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 80.375 | 88.701 | 92.987 | 98.057 | 110.559 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 27 | 29 | 20 | −30 % | |
| Aktiver i alt | 80.658 | 89.349 | 93.014 | 98.086 | 110.579 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 80.368.292 kr. i 2021 til 110.404.055 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 80.368 | 88.695 | 92.978 | 97.919 | 110.404 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 289.950 kr. i 2021 til 174.760 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 290 | 655 | 36 | 167 | 175 | +5 % | |
| Passiver i alt | 80.658 | 89.349 | 93.014 | 98.086 | 110.579 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Viborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg