God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Maglevej 2, 4632 Bjæverskov · Detailhandel med byggematerialer og værktøj
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10,7 % | -3,2 % | -50,8 % | -5,7 % | 26,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 164 % | 161,1 % | 108,7 % | 102,4 % | 139,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | 39 % | 37,9 % | 8 % | 2,4 % | 28,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 27,5 % | -8,5 % | -632,1 % | -238,7 % | 92 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 39 % | 37,9 % | 8 % | 2,4 % | 28,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 61 % | 62,1 % | 92 % | 97,6 % | 71,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 59,3 % | 49,2 % | 39,4 % | 27,8 % | 74,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 186.113 kr. i 2021 til 97.266 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 186 | 71 | -118 | -10 | 97 | +1076 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 122.801 kr. i 2021 til 82 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 123 | 89 | 33 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 62.888 kr. i 2021 til 97.184 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | -18 | -152 | -20 | 97 | +579 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 62.888 kr. i 2021 til 97.184 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | -18 | -182 | -20 | 97 | +579 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 246 | 272 | 149 | 155 | 100 | −36 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 212.100 kr. i 2021 til 198.188 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 212 | 170 | 130 | 97 | 198 | +105 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 586 | 556 | 359 | 357 | 372 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 586 | 556 | 359 | 357 | 372 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 228.743 kr. i 2021 til 105.685 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 229 | 211 | 29 | 9 | 106 | +1143 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 357.660 kr. i 2021 til 266.775 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 358 | 345 | 330 | 348 | 267 | −23 % | |
| Passiver i alt | 586 | 556 | 359 | 357 | 372 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bjæverskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.