Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Elbækvej 3, 8732 Hovedgård · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 1,7 % | -7 % | -1,5 % | 2,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 0,6 % | 0,3 % | 1,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 100 % | 97 % | 93,4 % | 33,6 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 1,7 % | -7,3 % | -1,7 % | 6,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 100 % | 97 % | 93,4 % | 33,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0 % | 3 % | 6,6 % | 66,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,6 % | 0,3 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.001 kr. i 2021 til -14.940 kr. i 2025 (−149 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -5 | -5 | -5 | -15 | −185 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 39.359 kr. i 2021 til 5.985 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 39 | 3 | -10 | -2 | 6 | +369 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 39.359 kr. i 2021 til 9.659 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 39 | 3 | -10 | -2 | 10 | +534 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 138 | 146 | 141 | 144 | 425 | +195 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 138 | 146 | 141 | 144 | 425 | +195 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 6.329 kr. i 2021 til 23 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | −4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6 | 1 | 0 | 0 | 4 | +16038 % | |
| Aktiver i alt | 144 | 147 | 141 | 144 | 429 | +198 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 144.265 kr. i 2021 til 144.308 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 144 | 147 | 137 | 135 | 144 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 75 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.200 kr. i 2023 til 210.040 kr. i 2025 (+4901 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 4 | 9 | 210 | +2123 % | |
| Passiver i alt | 144 | 147 | 141 | 144 | 429 | +198 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hovedgård — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens