Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Borggårdsvej 17, 6731 Tjæreborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 39,7 % | 17,9 % | 7,6 % | 21 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 207,1 % | 855,7 % | >999 % | 174,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 86,3 % | 94,9 % | 99,8 % | 61,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 46 % | 18,9 % | 7,6 % | 33,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 86,3 % | 94,9 % | 99,8 % | 61,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 13,7 % | 5,1 % | 0,2 % | 38,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 108,3 % | 751,8 % | >999 % | 9,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.330 kr. i 2021 til -22.492 kr. i 2025 (−322 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -5 | -5 | -22 | −328 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.330 kr. i 2021 til -22.492 kr. i 2025 (−322 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -5 | -5 | -22 | −328 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 901.920 kr. i 2021 til 1.296.320 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 902 | 1.004 | 478 | 200 | 1.296 | +547 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 903.181 kr. i 2021 til 1.282.626 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 903 | 1.006 | 481 | 201 | 1.283 | +538 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.302 | 1.817 | 1.512 | 1.005 | 2.044 | +103 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.302 | 1.817 | 1.512 | 1.005 | 2.044 | +103 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 42.392 kr. i 2021 til 217.731 kr. i 2025 (+414 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 42 | 375 | 1.034 | 1.460 | 218 | −85 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 718 | 1.177 | 1.631 | 4.066 | +149 % | |
| Aktiver i alt | 1.395 | 2.535 | 2.689 | 2.636 | 6.111 | +132 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.296.355 kr. i 2021 til 3.778.329 kr. i 2025 (+191 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.296 | 2.188 | 2.552 | 2.631 | 3.778 | +44 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 99.078 kr. i 2021 til 2.332.251 kr. i 2025 (+2254 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 99 | 347 | 138 | 5 | 2.332 | +46545 % | |
| Passiver i alt | 1.395 | 2.535 | 2.689 | 2.636 | 6.111 | +132 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tjæreborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg