Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vestre Skovvej 1, 8240 Risskov · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 26,4 % | 16,3 % | 24,4 % | -10,1 % | 16,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 132,1 % | 273,7 % | 284,1 % | 196,8 % | 135,1 % | God | |
| Soliditetsgrad | 46,2 % | 80 % | 80,3 % | 70,3 % | 66,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 57,1 % | 20,4 % | 30,4 % | -14,3 % | 25,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 46,2 % | 80 % | 80,3 % | 70,3 % | 66,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 53,8 % | 20 % | 19,7 % | 29,7 % | 33,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,4 % | 14 % | 7,6 % | 4,7 % | 2,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -110.526 kr. i 2021 til -129.184 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -111 | -63 | -25 | -24 | -129 | −433 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -62.700 kr. i 2022 til -129.184 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -63 | -25 | -24 | -129 | −433 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.071.399 kr. i 2021 til 6.609.318 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.071 | 3.234 | 6.883 | -2.824 | 6.609 | +334 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 3.071.399 kr. i 2021 til 6.668.175 kr. i 2025 (+117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.071 | 3.234 | 6.883 | -2.824 | 6.668 | +336 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.367 | 8.986 | 12.408 | 11.637 | 21.564 | +85 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.367 | 8.986 | 12.408 | 11.637 | 21.564 | +85 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 87.333 kr. i 2021 til 320.424 kr. i 2025 (+267 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 87 | 557 | 422 | 391 | 320 | −18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.267 | 10.858 | 15.799 | 16.403 | 18.036 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 11.634 | 19.843 | 28.206 | 28.040 | 39.600 | +41 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.376.987 kr. i 2021 til 26.249.866 kr. i 2025 (+388 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.377 | 15.877 | 22.646 | 19.704 | 26.250 | +33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.256.548 kr. i 2021 til 13.350.488 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.257 | 3.967 | 5.561 | 8.336 | 13.350 | +60 % | |
| Passiver i alt | 11.634 | 19.843 | 28.206 | 28.040 | 39.600 | +41 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Risskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus