Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Knøsen 8, 2670 Greve · Computerprogrammering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 51,7 % | 22,5 % | 20,6 % | 20,9 % | 32,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 536 % | 482,9 % | 307,6 % | 365,3 % | 300,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,3 % | 79,3 % | 67,5 % | 72,6 % | 66,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 63,5 % | 28,4 % | 30,5 % | 28,8 % | 48,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,3 % | 79,3 % | 67,5 % | 72,6 % | 66,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,7 % | 20,7 % | 32,5 % | 27,4 % | 33,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 138,2 % | 92,9 % | 278,7 % | 276,2 % | 234,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.452.641 kr. i 2021 til 643.738 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.453 | 387 | 414 | 422 | 644 | +53 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.396.664 kr. i 2021 til 588.227 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.397 | 313 | 352 | 368 | 588 | +60 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.411.303 kr. i 2021 til 588.227 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.411 | 321 | 356 | 370 | 588 | +59 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.100.103 kr. i 2021 til 459.080 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.100 | 250 | 277 | 287 | 459 | +60 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 548.754 kr. i 2021 til 1.112.510 kr. i 2025 (+103 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 549 | 214 | 1.219 | 1.036 | 1.113 | +7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.128 | 1.111 | 1.345 | 1.370 | 1.429 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 2.128 | 1.111 | 1.345 | 1.370 | 1.429 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.731.196 kr. i 2021 til 954.083 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.731 | 881 | 908 | 995 | 954 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 397.043 kr. i 2021 til 475.095 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 397 | 230 | 437 | 375 | 475 | +27 % | |
| Passiver i alt | 2.128 | 1.111 | 1.345 | 1.370 | 1.429 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.