Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fabriksvej 4, 6240 Løgumkloster · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,9 | 1,5 | 1,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 49,4 % | 35,8 % | 45,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 262,5 % | 236,5 % | 269,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 64,6 % | 65,4 % | 69,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 76,4 % | 54,7 % | 66,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 4.479.641 kr. | 2.386.160 kr. | 4.142.213 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 64,6 % | 65,4 % | 69,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 35,4 % | 34,6 % | 30,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 10,8 % | 79 % | 108 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 7.456.191 kr. i 2021 til 8.713.521 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.456 | 5.797 | 9.293 | 6.673 | 8.714 | +31 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 5.297.050 kr. i 2021 til 4.571.308 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.297 | 3.905 | 4.813 | 4.255 | 4.571 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.598.068 kr. i 2021 til 3.765.465 kr. i 2025 (+136 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.598 | 1.636 | 4.273 | 2.120 | 3.765 | +78 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.645.731 kr. i 2021 til 3.774.976 kr. i 2025 (+129 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.646 | 1.721 | 4.298 | 2.131 | 3.775 | +77 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.282.778 kr. i 2021 til 3.011.672 kr. i 2025 (+135 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.283 | 1.343 | 3.345 | 1.661 | 3.012 | +81 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 353 | 177 | 712 | 935 | 1.115 | +19 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 20 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 353 | 177 | 712 | 935 | 1.135 | +21 % | |
| Varebeholdninger | 425 | 315 | 593 | 515 | 502 | −2 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 202.362 kr. i 2021 til 2.179.391 kr. i 2025 (+977 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 202 | 224 | 249 | 1.239 | 2.179 | +76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.071 | 5.596 | 6.064 | 3.707 | 5.434 | +47 % | |
| Aktiver i alt | 6.424 | 5.774 | 6.776 | 4.642 | 6.569 | +42 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.510.278 kr. i 2021 til 4.548.976 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.510 | 2.553 | 4.376 | 3.037 | 4.549 | +50 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 800.104 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 800 | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.114.107 kr. i 2021 til 2.017.469 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.114 | 3.221 | 2.310 | 1.567 | 2.017 | +29 % | |
| Passiver i alt | 6.424 | 5.774 | 6.776 | 4.642 | 6.569 | +42 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 14 kr. i 2021 til 9 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 14 | 12 | 12 | 9 | −25 % | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Løgumkloster — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tønder