Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bassinbuen 22A, 4700 Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 67,3 % | 38,4 % | 33,9 % | 35,4 % | 37,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 337,6 % | >999 % | 101,7 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 73,2 % | 99,6 % | 56,6 % | 99,3 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 92 % | 38,5 % | 59,9 % | 35,6 % | 38 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 73,2 % | 99,6 % | 56,6 % | 99,3 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 26,8 % | 0,4 % | 43,4 % | 0,7 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 337,6 % | >999 % | 10,5 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.151 kr. i 2021 til -7.611 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -9 | -15 | -16 | -8 | +52 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.540.805 kr. i 2021 til 4.751.216 kr. i 2025 (+208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.541 | 977 | 3.189 | 2.931 | 4.751 | +62 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.540.805 kr. i 2021 til 4.721.853 kr. i 2025 (+206 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.541 | 977 | 3.189 | 2.881 | 4.722 | +64 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.436 | 1.436 | 5.257 | 4.983 | 3.942 | −21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.436 | 1.436 | 5.257 | 4.983 | 3.942 | −21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 264 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 852.552 kr. i 2021 til 1.186.604 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 853 | 1.110 | 427 | 857 | 1.187 | +39 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 853 | 1.110 | 4.158 | 3.161 | 8.530 | +170 % | |
| Aktiver i alt | 2.289 | 2.546 | 9.414 | 8.144 | 12.471 | +53 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.674.289 kr. i 2021 til 12.410.902 kr. i 2025 (+641 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.674 | 2.537 | 5.326 | 8.089 | 12.411 | +53 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 361.719 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 362 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 252.510 kr. i 2021 til 60.379 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 253 | 9 | 4.088 | 55 | 60 | +9 % | |
| Passiver i alt | 2.289 | 2.546 | 9.414 | 8.144 | 12.471 | +53 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved