Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Baldursgade 37, 6700 Esbjerg · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2,2 | 2,4 | 2,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 2,5 % | 2,8 % | 3,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 56,1 % | 95,9 % | 268,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 93,4 % | 93,1 % | 96,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 2,7 % | 3 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | 950.499 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 93,4 % | 93,1 % | 96,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 6,6 % | 6,9 % | 3,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 51,9 % | 92,6 % | 261,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 764.772 kr. i 2021 til 950.499 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 765 | 870 | 783 | 869 | 950 | +9 % | |
| Personaleomkostninger | 100 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | 586 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 564.875 kr. i 2021 til 721.880 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 565 | 711 | 531 | 599 | 722 | +20 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 429.729 kr. i 2021 til 515.344 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 430 | 520 | 349 | 401 | 515 | +28 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 11.759 | 11.443 | 13.041 | 12.837 | 12.472 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 468 | 619 | 496 | 623 | 375 | −40 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.227 | 12.063 | 13.537 | 13.460 | 12.847 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 266.246 kr. i 2021 til 1.477.852 kr. i 2025 (+455 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 266 | 52 | 485 | 926 | 1.478 | +60 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 834 | 1.624 | 524 | 959 | 1.518 | +58 % | |
| Aktiver i alt | 13.061 | 13.687 | 14.061 | 14.419 | 14.364 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.047.905 kr. i 2021 til 13.799.538 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.048 | 12.455 | 13.127 | 13.419 | 13.800 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.013.013 kr. i 2021 til 564.794 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.013 | 1.232 | 934 | 1.000 | 565 | −44 % | |
| Passiver i alt | 13.061 | 13.687 | 14.061 | 14.419 | 14.364 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Esbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg