Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Teglhøjen 44, 8382 Hinnerup · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10,1 % | 15,9 % | 9,9 % | 2,4 % | -14,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 122,1 % | 168,6 % | 65,4 % | 63,5 % | 97,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 18,3 % | 25,8 % | 25,2 % | 22,2 % | 6 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 55,3 % | 61,4 % | 39,3 % | 10,6 % | -244 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 18,3 % | 25,8 % | 25,2 % | 22,2 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 81,7 % | 74,2 % | 74,8 % | 77,8 % | 94 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 24,3 % | 53,3 % | 8,9 % | 23,6 % | 14,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 572.385 kr. i 2021 til 234.457 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 572 | 624 | 718 | 608 | 234 | −61 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 288.598 kr. i 2021 til -385.504 kr. i 2025 (−234 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 289 | 265 | 353 | 538 | -386 | −172 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 215.496 kr. i 2021 til -254.753 kr. i 2025 (−218 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 215 | 368 | 314 | 61 | -255 | −516 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 167.646 kr. i 2021 til -313.405 kr. i 2025 (−287 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 168 | 302 | 244 | 60 | -313 | −625 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.467 | 1.547 | 2.047 | 2.047 | 1.347 | −34 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.467 | 1.547 | 2.047 | 2.047 | 1.347 | −34 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 36.714 kr. i 2021 til 113.581 kr. i 2025 (+209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 113 | 58 | 183 | 114 | −38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 185 | 356 | 425 | 492 | 779 | +58 % | |
| Aktiver i alt | 1.652 | 1.903 | 2.472 | 2.539 | 2.126 | −16 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 302.942 kr. i 2021 til 128.426 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 303 | 492 | 622 | 564 | 128 | −77 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.197.444 kr. i 2021 til 1.200.000 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.197 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 151.321 kr. i 2021 til 797.972 kr. i 2025 (+427 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 151 | 211 | 650 | 775 | 798 | +3 % | |
| Passiver i alt | 1.652 | 1.903 | 2.472 | 2.539 | 2.126 | −16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hinnerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov