Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Amagerfælledvej 40A, 2300 København S · Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,9 | 3,5 | 1,3 | 1,3 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 16,1 % | 20,8 % | 11,3 % | 8,6 % | -12,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 614,8 % | 158,2 % | 158 % | 327,5 % | 182,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -0,9 % | 20,5 % | 28,6 % | 48,2 % | 33,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | <999 % | 101,8 % | 39,6 % | 17,9 % | -36,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 53.378 kr. | 146.945 kr. | 109.996 kr. | 86.627 kr. | -46.908 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -0,9 % | 20,5 % | 28,6 % | 48,2 % | 33,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 100,9 % | 79,5 % | 71,4 % | 51,8 % | 66,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 456 % | 136,1 % | 139,3 % | 295,3 % | 154,1 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 56.228 kr. i 2021 til 592.642 kr. i 2025 (+954 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 56 | 182 | 394 | 324 | 593 | +83 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.850 kr. i 2021 til 639.550 kr. i 2025 (+22340 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 35 | 284 | 238 | 640 | +169 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 36.527 kr. i 2021 til -63.759 kr. i 2025 (−275 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 37 | 130 | 93 | 70 | -64 | −191 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 35.898 kr. i 2021 til -64.819 kr. i 2025 (−281 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 130 | 93 | 63 | -65 | −204 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 35.898 kr. i 2021 til -59.869 kr. i 2025 (−267 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 112 | 72 | 48 | -60 | −224 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 126 | 110 | 93 | 76 | 59 | −22 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 120 | 120 | 122 | 124 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 126 | 230 | 213 | 198 | 183 | −7 % | |
| Varebeholdninger | 25 | 18 | 19 | 7 | 12 | +67 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 71.797 kr. i 2021 til 260.555 kr. i 2025 (+263 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 264 | 374 | 328 | 261 | −21 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 97 | 307 | 424 | 364 | 308 | −15 % | |
| Aktiver i alt | 223 | 537 | 637 | 561 | 491 | −12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -2.002 kr. i 2021 til 162.448 kr. i 2025 (+8214 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 110 | 182 | 270 | 162 | −40 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 209.440 kr. i 2021 til 159.843 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 209 | 229 | 182 | 175 | 160 | −9 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 15.745 kr. i 2021 til 169.028 kr. i 2025 (+974 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | 194 | 268 | 111 | 169 | +52 % | |
| Passiver i alt | 223 | 537 | 637 | 561 | 491 | −12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | +50 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København