Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Størsbølvej 16, 6740 Bramming · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,4 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,2 % | 20 % | 22,2 % | 11,7 % | 19,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 156,4 % | 249,7 % | 452,2 % | 431,8 % | 388 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 35,1 % | 57,1 % | 71,6 % | 72,6 % | 68,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,7 % | 35 % | 31 % | 16,1 % | 28,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 93.378 kr. | 874.330 kr. | 1.011.120 kr. | 767.960 kr. | 926.193 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 35,1 % | 57,1 % | 71,6 % | 72,6 % | 68,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 64,9 % | 42,9 % | 28,4 % | 27,4 % | 31,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 37,9 % | 92,3 % | 84,6 % | 213,9 % | 338,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.221.216 kr. i 2021 til 4.030.104 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.221 | 2.966 | 3.537 | 3.117 | 4.030 | +29 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.127.838 kr. i 2021 til 3.103.911 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.128 | 2.092 | 2.526 | 2.349 | 3.104 | +32 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 4.534 kr. i 2021 til 834.715 kr. i 2025 (+18310 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 784 | 1.025 | 623 | 835 | +34 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 9.897 kr. i 2021 til 772.125 kr. i 2025 (+7702 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 805 | 1.046 | 620 | 772 | +25 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 7.697 kr. i 2021 til 604.127 kr. i 2025 (+7749 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 632 | 813 | 501 | 604 | +21 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 348 | 258 | 618 | 472 | 326 | −31 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 348 | 258 | 618 | 472 | 326 | −31 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 728.232 kr. i 2021 til 2.439.239 kr. i 2025 (+235 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 728 | 1.075 | 570 | 1.895 | 2.439 | +29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.008 | 2.909 | 3.045 | 3.827 | 2.799 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 3.356 | 3.167 | 3.663 | 4.299 | 3.125 | −27 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.176.376 kr. i 2021 til 2.127.378 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.176 | 1.809 | 2.622 | 3.123 | 2.127 | −32 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 236.771 kr. i 2021 til 248.489 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 237 | 180 | 320 | 256 | 248 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.923.352 kr. i 2021 til 721.383 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.923 | 1.165 | 673 | 886 | 721 | −19 % | |
| Passiver i alt | 3.356 | 3.167 | 3.663 | 4.299 | 3.125 | −27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bramming — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg