God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stolelyngen 20, 3450 Allerød · El-installation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,1 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 15,4 % | 20,2 % | 4,8 % | 3,5 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 166,2 % | 213,1 % | 153,3 % | 122,1 % | 178,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 45,2 % | 57,2 % | 39,1 % | 21,4 % | 44,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 34,1 % | 35,3 % | 12,3 % | 16,3 % | 4,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 413.056 kr. | 227.780 kr. | 98.087 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,6 % | 57,2 % | 39,1 % | 21,4 % | 44,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 54,8 % | 42,8 % | 60,9 % | 78,6 % | 55,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 52,6 % | 41,7 % | 0 % | — | 20 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 938.321 kr. i 2021 til 1.334.616 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 938 | 1.295 | 2.767 | 1.944 | 1.335 | −31 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 2.353.833 kr. i 2023 til 1.236.529 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 2.354 | 1.716 | 1.237 | −28 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 379.305 kr. i 2021 til 72.087 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 379 | 602 | 333 | 140 | 72 | −49 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 366.502 kr. i 2021 til 39.263 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 367 | 587 | 245 | 117 | 39 | −66 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 283.276 kr. i 2021 til 26.987 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 283 | 453 | 181 | 90 | 27 | −70 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 33 | 0 | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 156 | 260 | 270 | 130 | 38 | −71 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 189 | 260 | 270 | 130 | 38 | −71 % | |
| Varebeholdninger | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 522.545 kr. i 2021 til 142.901 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 523 | 388 | 0 | – | 143 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.650 | 1.986 | 3.480 | 2.462 | 1.273 | −48 % | |
| Aktiver i alt | 1.839 | 2.246 | 3.750 | 2.592 | 1.311 | −49 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 831.327 kr. i 2021 til 582.653 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 831 | 1.285 | 1.465 | 556 | 583 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 992.722 kr. i 2021 til 713.041 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 993 | 932 | 2.270 | 2.017 | 713 | −65 % | |
| Passiver i alt | 1.839 | 2.246 | 3.750 | 2.592 | 1.311 | −49 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 5 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 6 | 6 | 2 | −67 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Allerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Allerød