Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 167, 2900 Hellerup · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -35,4 % | -223,6 % | 12,5 % | -251,8 % | -21,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 445,3 % | 411,9 % | 1,2 % | 31,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 24,4 % | 35,3 % | -209,8 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -35,4 % | -915,8 % | 35,5 % | 120 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 24,4 % | 35,3 % | -209,8 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 75,6 % | 64,7 % | 309,8 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 2,3 % | 39,6 % | 1 % | 22,6 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.692 kr. i 2021 til -12.212 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -43 | -45 | -43 | -12 | +71 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -42.731 kr. i 2024 til -12.212 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -43 | -12 | +71 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -2.607.963 kr. i 2021 til 52.809 kr. i 2025 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.608 | -6.269 | 375 | -6.349 | 53 | +101 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -2.609.899 kr. i 2021 til -67.240 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.610 | -6.269 | 377 | -6.359 | -67 | +99 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.466 | 2.519 | 2.519 | 2.519 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.466 | 2.519 | 2.519 | 2.519 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.063.510 kr. i 2021 til 224.509 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.064 | 1 | 46 | 5 | 225 | +4516 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 285 | 483 | 6 | 315 | +5066 % | |
| Aktiver i alt | 7.373 | 2.804 | 3.002 | 2.525 | 315 | −88 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.365.625 kr. i 2021 til -5.365.143 kr. i 2025 (−173 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.366 | 685 | 1.061 | -5.298 | -5.365 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 220.714 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | – | – | 221 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.500 kr. i 2021 til 994.248 kr. i 2025 (+13157 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 64 | 117 | 497 | 994 | +100 % | |
| Passiver i alt | 7.373 | 2.804 | 3.002 | 2.525 | 315 | −88 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte