Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Torvegade 1, 5000 Odense C · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 20,7 % | — | 35,6 % | 45,4 % | 26,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | — | 83,3 % | 730,4 % | 847 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,5 % | — | 89,5 % | 99,2 % | 95,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 20,9 % | — | 39,7 % | 45,7 % | 28 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,5 % | — | 89,5 % | 99,2 % | 95,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,5 % | — | 10,5 % | 0,8 % | 4,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | — | 33,5 % | 421,2 % | 19 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -32 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -11.875 kr. i 2021 til -32.491 kr. i 2025 (−174 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -12 | -14 | -24 | -32 | −38 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.432.551 kr. i 2021 til 2.415.979 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.433 | 1.433 | 2.074 | 3.598 | 2.416 | −33 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.407.801 kr. i 2021 til 2.363.465 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.408 | 1.408 | 2.080 | 3.567 | 2.363 | −34 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.823 | 5.823 | 5.337 | 7.401 | 5.754 | −22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.823 | 5.823 | 5.337 | 7.401 | 5.754 | −22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 478.936 kr. i 2021 til 68.232 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 479 | 479 | 206 | 267 | 68 | −74 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 963 | 963 | 513 | 463 | 3.045 | +558 % | |
| Aktiver i alt | 6.786 | 6.786 | 5.849 | 7.864 | 8.798 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.750.206 kr. i 2021 til 8.438.927 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.750 | 6.750 | 5.234 | 7.800 | 8.439 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 35.527 kr. i 2021 til 359.464 kr. i 2025 (+912 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 36 | 616 | 63 | 359 | +467 % | |
| Passiver i alt | 6.786 | 6.786 | 5.849 | 7.864 | 8.798 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense