Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mellemvej 3, 8800 Viborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 51,9 % | 4,1 % | 10,3 % | 22,2 % | 5,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 10 % | 7,3 % | 9,5 % | 31,4 % | 29,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 53,3 % | 53,6 % | 56,6 % | 60,2 % | 56,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 97,4 % | 7,6 % | 18,2 % | 36,8 % | 10,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 53,3 % | 53,6 % | 56,6 % | 60,2 % | 56,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 46,7 % | 46,4 % | 43,4 % | 39,8 % | 43,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5,1 % | 0,1 % | 1,2 % | 1,6 % | 20,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.225 kr. i 2021 til -7.250 kr. i 2025 (−125 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -6 | -5 | -6 | -7 | −14 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 228.045 kr. i 2021 til 34.628 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 228 | 17 | 53 | 178 | 35 | −81 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 251.010 kr. i 2021 til 37.136 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 251 | 20 | 57 | 183 | 37 | −80 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 461 | 463 | 532 | 724 | 560 | −23 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 461 | 463 | 532 | 724 | 560 | −23 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 11.533 kr. i 2021 til 58.688 kr. i 2025 (+409 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 0 | 3 | 5 | 59 | +1048 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 23 | 16 | 23 | 103 | 82 | −20 % | |
| Aktiver i alt | 484 | 480 | 555 | 827 | 642 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 257.674 kr. i 2021 til 359.910 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 258 | 257 | 314 | 498 | 360 | −28 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 225.935 kr. i 2021 til 282.021 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 226 | 222 | 241 | 329 | 282 | −14 % | |
| Passiver i alt | 484 | 480 | 555 | 827 | 642 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Viborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg