Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sortedam Dossering 45A, 2200 København N · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 12,5 % | 1,8 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 11,6 % | 0,2 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 12,9 | 1,1 | 2,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 21,2 % | 0,5 % | 37,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 124,2 % | 134,5 % | 372,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 29,6 % | 32,1 % | 74,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 71,6 % | 1,6 % | 50,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 136.476 kr. | 24.051 kr. | 215.561 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 29,6 % | 32,1 % | 74,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 70,4 % | 67,9 % | 25,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 97,4 % | 104,9 % | 280,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 1.087.770 kr. i 2023 til 1.337.335 kr. i 2024 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.088 | 1.337 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 136.476 kr. i 2023 til 299.403 kr. i 2025 (+119 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 136 | 24 | 299 | +1145 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | 84 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 125.921 kr. i 2023 til 196.397 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 126 | 3 | 196 | +6578 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 125.921 kr. i 2023 til 196.397 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 126 | 3 | 196 | +6578 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 100.737 kr. i 2023 til 146.972 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 2 | 147 | +6307 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 59 | 38 | 19 | −50 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 59 | 38 | 19 | −50 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 326.795 kr. i 2023 til 279.235 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 327 | 318 | 279 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 417 | 408 | 370 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 476 | 446 | 389 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 140.737 kr. i 2023 til 290.003 kr. i 2025 (+106 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 141 | 143 | 290 | +103 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 335.496 kr. i 2023 til 99.396 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 335 | 303 | 99 | −67 % | |
| Passiver i alt | 476 | 446 | 389 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København