Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stærevej 46, 2400 København NV · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,4 | 1,2 | 1 | 1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 35,6 % | 10,2 % | 5,2 % | -6,2 % | -7,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 181,9 % | 72,6 % | 110,4 % | 437,8 % | 181,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 26,1 % | 69,7 % | 77,3 % | 93,2 % | 54,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 136,4 % | 14,7 % | 6,8 % | -6,6 % | -13,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 173.230 kr. | 146.970 kr. | 61.890 kr. | 30.878 kr. | 63.337 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 26,1 % | 69,7 % | 77,3 % | 93,2 % | 54,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 73,9 % | 30,3 % | 22,7 % | 6,8 % | 45,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 181,9 % | 26,5 % | 108 % | 346,4 % | 8,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 417.930 kr. i 2021 til 753.280 kr. i 2025 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 418 | 561 | 686 | 728 | 753 | +3 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 244.700 kr. i 2021 til 689.943 kr. i 2025 (+182 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 245 | 414 | 624 | 697 | 690 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 120.941 kr. i 2021 til 21.506 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 121 | 105 | 20 | -11 | 22 | +296 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 120.939 kr. i 2021 til -10.115 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 121 | 45 | 16 | -19 | -10 | +46 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 105.690 kr. i 2021 til -17.798 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 106 | 22 | 11 | -10 | -18 | −79 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 209 | 167 | 125 | 84 | 42 | −50 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 30 | – | 30 | 30 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 239 | 167 | 155 | 114 | 42 | −63 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 57.567 kr. i 2021 til 9.153 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 58 | 17 | 51 | 38 | 9 | −76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 58 | 47 | 52 | 48 | 202 | +324 % | |
| Aktiver i alt | 297 | 215 | 207 | 161 | 244 | +51 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 77.509 kr. i 2021 til 132.655 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 78 | 150 | 160 | 150 | 133 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt | 188 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 31.646 kr. i 2021 til 111.468 kr. i 2025 (+252 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | 65 | 47 | 11 | 111 | +923 % | |
| Passiver i alt | 297 | 215 | 207 | 161 | 244 | +51 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 3 kr. i 2025 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1 | 2 | 2 | 3 | +50 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København