Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rævebjærgvej 1, 4180 Sorø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,5 % | -14,7 % | 1,7 % | -3,2 % | -0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 815,8 % | 655,8 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 87,7 % | 84,8 % | 92,2 % | 98,4 % | 97,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,1 % | -17,3 % | 1,8 % | -3,3 % | -0,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 87,7 % | 84,8 % | 92,2 % | 98,4 % | 97,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 12,3 % | 15,2 % | 7,8 % | 1,6 % | 2,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 24,9 % | 17,8 % | 189,8 % | 296,7 % | 101,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -18 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -33.119 kr. i 2021 til -19.021 kr. i 2024 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -33 | -35 | -21 | -19 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 184.956 kr. i 2021 til -17.269 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 185 | -541 | 57 | -99 | -17 | +83 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 149.114 kr. i 2021 til -17.269 kr. i 2025 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 149 | -423 | 45 | -77 | -17 | +78 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 101.264 kr. i 2021 til 56.193 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 101 | 78 | 393 | 113 | 56 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.317 | 2.887 | 2.659 | 2.373 | 2.238 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 3.317 | 2.887 | 2.659 | 2.373 | 2.238 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.910.133 kr. i 2021 til 2.182.644 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.910 | 2.447 | 2.452 | 2.335 | 2.183 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 406.554 kr. i 2021 til 55.366 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 407 | 440 | 207 | 38 | 55 | +46 % | |
| Passiver i alt | 3.317 | 2.887 | 2.659 | 2.373 | 2.238 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sorø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.