Finansiel kreditstyrke
BETAStærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvads-Åsen 4, 3230 Græsted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 20 % | 1,8 % | 1,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 727,2 % | 720 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 91,5 % | 91,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 21,9 % | 1,9 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.297.233 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 91,5 % | 91,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 8,5 % | 8,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 727,2 % | 720 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 65.578 kr. i 2021 til -14.400 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 66 | 11 | 1.297 | 22 | -14 | −165 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 150 | 150 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 60.598 kr. i 2021 til -164.400 kr. i 2025 (−371 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 61 | 6 | 1.297 | -128 | -164 | −28 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 138.291 kr. i 2021 til 79.382 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 138 | 122 | 1.148 | 105 | 79 | −24 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 107.330 kr. i 2021 til 56.040 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 107 | 95 | 926 | 82 | 56 | −31 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.393 | 1.388 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.798 | 1.921 | 1.771 | 1.942 | 2.190 | +13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.191 | 3.309 | 1.771 | 1.942 | 2.190 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 481.241 kr. i 2021 til 349.779 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 481 | 314 | 2.853 | 2.683 | 350 | −87 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 481 | 325 | 2.853 | 2.683 | 2.061 | −23 % | |
| Aktiver i alt | 3.672 | 3.634 | 4.624 | 4.625 | 4.251 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.443.637 kr. i 2021 til 4.240.955 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.444 | 3.424 | 4.232 | 4.252 | 4.241 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 87.259 kr. i 2021 til 10.000 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 87 | 62 | 392 | 373 | 10 | −97 % | |
| Passiver i alt | 3.672 | 3.634 | 4.624 | 4.625 | 4.251 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske