Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Klosterbakken 4, 3550 Slangerup · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 6,3 | 1,4 | 2,4 | 1,7 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 19,7 % | -6,7 % | 19,9 % | 16,7 % | 15,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 417,6 % | 400 % | 965,9 % | 436,3 % | 457 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,1 % | 80 % | 91,4 % | 79,1 % | 78,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 24,2 % | -8,4 % | 21,8 % | 21,1 % | 19,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 104.017 kr. | 35.196 kr. | 133.254 kr. | 122.246 kr. | 116.880 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,1 % | 80 % | 91,4 % | 79,1 % | 78,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,9 % | 20 % | 8,6 % | 20,9 % | 21,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 86,5 % | 339,4 % | 735 % | 326,5 % | 388,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 104.596 kr. i 2021 til 399.235 kr. i 2025 (+282 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 105 | 36 | 188 | 244 | 399 | +64 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 579 kr. i 2021 til 282.355 kr. i 2025 (+48666 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 55 | 122 | 282 | +132 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 87.891 kr. i 2021 til 91.884 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 88 | 10 | 108 | 97 | 92 | −6 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 159.841 kr. i 2021 til 89.499 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 160 | -45 | 114 | 105 | 89 | −15 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 124.691 kr. i 2021 til 69.812 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 125 | -35 | 89 | 82 | 70 | −15 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 109 | 84 | 59 | 34 | 9 | −74 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 25 | 21 | 16 | 10 | 4 | −56 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 134 | 105 | 75 | 44 | 13 | −70 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 103.671 kr. i 2021 til 377.910 kr. i 2025 (+265 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 104 | 355 | 283 | 336 | 378 | +12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 500 | 419 | 372 | 449 | 444 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 634 | 524 | 447 | 493 | 457 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 514.255 kr. i 2021 til 360.242 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 514 | 419 | 408 | 390 | 360 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 119.782 kr. i 2021 til 97.165 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 120 | 105 | 38 | 103 | 97 | −6 % | |
| Passiver i alt | 634 | 524 | 447 | 493 | 457 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slangerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikssund