Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hejreskov Alle 8, 3050 Humlebæk · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 3,4 % | 2,6 % | 3,4 % | 1,7 % | 2,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | 150,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 51,3 % | 52,9 % | 55,3 % | 56,4 % | 58,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,6 % | 5 % | 6,1 % | 3 % | 4,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 51,3 % | 52,9 % | 55,3 % | 56,4 % | 58,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 48,7 % | 47,1 % | 44,7 % | 43,6 % | 41,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 140,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 216.921 kr. i 2021 til 250.389 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 217 | 173 | 257 | 206 | 250 | +22 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 216.921 kr. i 2021 til 205.776 kr. i 2024 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 217 | 173 | 257 | 206 | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 186.700 kr. i 2021 til 141.849 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 187 | 144 | 186 | 93 | 142 | +52 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.360 | 5.360 | 5.360 | 5.360 | 5.360 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 163.326 kr. i 2021 til 148.471 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 163 | 0 | 19 | 136 | 148 | +9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 178 | 138 | 162 | 144 | 159 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 5.538 | 5.498 | 5.522 | 5.504 | 5.519 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.842.025 kr. i 2021 til 3.207.208 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.842 | 2.906 | 3.052 | 3.105 | 3.207 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 2.206 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | 105 | – | |
| Passiver i alt | 5.538 | 5.498 | 5.522 | 5.504 | 5.519 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Humlebæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredensborg