Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hjortevænget 83, 2880 Bagsværd · Fremstilling af friske bageriprodukter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 20,3 % | 21,7 % | 7 % | 4,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 227,4 % | 300,2 % | 342,3 % | 175,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 65,2 % | 69,8 % | 73,4 % | 50,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 31,1 % | 31,2 % | 9,6 % | 9,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 470.217 kr. | 604.718 kr. | 271.693 kr. | 174.950 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 56,4 % | 69,8 % | 73,4 % | 50,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 34,8 % | 30,2 % | 26,6 % | 49,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 86,2 % | 73,5 % | 75,8 % | 50,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.229.735 kr. i 2021 til 3.535.596 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.230 | 3.296 | 3.571 | 3.323 | 3.536 | +6 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.582.449 kr. i 2021 til 3.360.646 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.582 | 2.825 | 2.966 | 3.052 | 3.361 | +10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 375.374 kr. i 2021 til 103.191 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 375 | 338 | 483 | 197 | 103 | −48 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 350.030 kr. i 2021 til 68.941 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 350 | 309 | 450 | 153 | 69 | −55 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 253.535 kr. i 2021 til 53.797 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 254 | 242 | 351 | 119 | 54 | −55 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 110 | 52 | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 210 | 196 | 150 | 153 | 151 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 320 | 248 | 150 | 153 | 151 | −1 % | |
| Varebeholdninger | 15 | 65 | 85 | 104 | 79 | −24 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 405.398 kr. i 2021 til 291.051 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 405 | 357 | 358 | 342 | 291 | −15 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 746 | 941 | 1.465 | 1.544 | 1.017 | −34 % | |
| Aktiver i alt | 1.066 | 1.190 | 1.615 | 1.697 | 1.168 | −31 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 534.321 kr. i 2021 til 590.075 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 534 | 776 | 1.127 | 1.246 | 590 | −53 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 531.384 kr. i 2021 til 578.347 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 531 | 414 | 488 | 451 | 578 | +28 % | |
| Passiver i alt | 1.066 | 1.190 | 1.615 | 1.697 | 1.168 | −31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 7 kr. i 2021 til 10 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 0 | 7 | 8 | 10 | +25 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bagsværd — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gladsaxe