Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fodbygade 38, 4700 Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 26,8 % | 7,7 % | 5 % | 14,9 % | 0,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 353,1 % | >999 % | 313,8 % | 240,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98 % | 83,9 % | 97,6 % | 88,2 % | 88,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 27,3 % | 9,2 % | 5,1 % | 16,9 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98 % | 83,9 % | 97,6 % | 88,2 % | 88,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2 % | 16,1 % | 2,4 % | 11,8 % | 11,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 47,7 % | 4,8 % | 27,5 % | 2,8 % | 3,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -9.626 kr. i 2021 til -7.251 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -12 | -18 | -10 | -7 | +26 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 166.567 kr. i 2021 til 3.287 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 167 | 52 | 28 | 95 | 3 | −97 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 165.422 kr. i 2021 til 4.715 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 165 | 51 | 27 | 94 | 5 | −95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 237 | 285 | 309 | 398 | 401 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 237 | 285 | 309 | 398 | 401 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.869 kr. i 2021 til 2.128 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 5 | 4 | 2 | 2 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 380 | 378 | 229 | 234 | 161 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 617 | 663 | 538 | 632 | 561 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 605.132 kr. i 2021 til 494.546 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 605 | 556 | 524 | 557 | 495 | −11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 12.299 kr. i 2021 til 66.911 kr. i 2025 (+444 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 107 | 13 | 75 | 67 | −10 % | |
| Passiver i alt | 617 | 663 | 538 | 632 | 561 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved