Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hedevænget 38, 8800 Viborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 5,3 % | 16,5 % | 24 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 511,7 % | >999 % | 795,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,8 % | 99 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 5,4 % | 16,7 % | 24,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,8 % | 99 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,2 % | 1 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 511,7 % | >999 % | 795,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.424 kr. i 2021 til -2.227 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -8 | -2 | -2 | -2 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -7.886 kr. i 2022 til -2.227 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -8 | -2 | -2 | -2 | 0 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | 107 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -78.354 kr. i 2021 til 107.184 kr. i 2025 (+237 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -78 | 239 | 17 | 60 | 107 | +78 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 318 | 582 | 305 | 307 | 416 | +36 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 582 | 305 | 307 | 416 | +36 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1 kr. i 2021 til 30.061 kr. i 2025 (+3006000 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | 19 | 57 | 30 | −47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 22 | 19 | 57 | 30 | −47 % | |
| Aktiver i alt | 340 | 604 | 324 | 364 | 446 | +23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -72.549 kr. i 2021 til 442.661 kr. i 2025 (+710 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -73 | 166 | 320 | 360 | 443 | +23 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 438.276 kr. i 2022 til 3.781 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 438 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
| Passiver i alt | 340 | 604 | 324 | 364 | 446 | +23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Viborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg