God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brændholtvej 99, 4340 Tølløse · Bogføring og revision; skatterådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,7 % | 11 % | 2,5 % | 13,7 % | 32,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 158,3 % | 143,6 % | 161 % | 134,9 % | 73,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 36,8 % | 30,4 % | 37,9 % | 25,8 % | 37 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -7,3 % | 36,1 % | 6,6 % | 53 % | 87 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 36,8 % | 30,4 % | 37,9 % | 25,8 % | 37 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 63,2 % | 69,6 % | 62,1 % | 74,2 % | 63 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 30,3 % | 47,9 % | 54,5 % | 84,3 % | 35,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 495.661 kr. i 2021 til 1.156.501 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 496 | 682 | 509 | 853 | 1.157 | +36 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 532.323 kr. i 2021 til 707.600 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 532 | – | 523 | 683 | 708 | +4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -36.662 kr. i 2021 til 448.901 kr. i 2025 (+1324 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -37 | 96 | -14 | 170 | 449 | +164 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -12.146 kr. i 2021 til 446.688 kr. i 2025 (+3778 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | 78 | 17 | 118 | 447 | +278 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -12.146 kr. i 2021 til 344.498 kr. i 2025 (+2936 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | 60 | 12 | 88 | 344 | +293 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 573 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 573 | – | |
| Varebeholdninger | 87 | 102 | 0 | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 86.077 kr. i 2021 til 237.191 kr. i 2025 (+176 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 86 | 181 | 158 | 400 | 237 | −41 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 449 | 544 | 466 | 639 | 498 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 449 | 544 | 466 | 639 | 1.071 | +67 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 165.387 kr. i 2021 til 395.778 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 165 | 165 | 177 | 165 | 396 | +139 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 283.660 kr. i 2021 til 674.890 kr. i 2025 (+138 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 284 | 379 | 290 | 474 | 675 | +42 % | |
| Passiver i alt | 449 | 544 | 466 | 639 | 1.071 | +67 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tølløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk