Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Saralyst Allé 52, 8270 Højbjerg · Juridiske aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 105,5 % | 103,4 % | 102,1 % | 101,1 % | 94,9 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 14,3 % | 10,7 % | 10,3 % | 9,3 % | 7,1 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 164.379 kr. | 129.556 kr. | -171.619 kr. | -80.771 kr. | 25.405 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 14,3 % | 10,7 % | 10,3 % | 9,3 % | 7,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 85,7 % | 89,3 % | 89,7 % | 90,7 % | 92,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 38,1 % | 4,1 % | 17 % | 15,8 % | 16,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 17.691.082 kr. i 2021 til 35.281.919 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.691 | 23.784 | 25.821 | 30.066 | 35.282 | +17 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 17.526.703 kr. i 2021 til 35.256.514 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.527 | 23.654 | 25.992 | 30.147 | 35.257 | +17 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.054 kr. i 2021 til -140.277 kr. i 2025 (−2676 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | 30 | -240 | -146 | -140 | +4 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 933 | 991 | 1.158 | 1.307 | 2.864 | +119 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 445 | 481 | 511 | 511 | 510 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.377 | 1.472 | 1.669 | 1.818 | 3.374 | +86 % | |
| Varebeholdninger | 173 | 108 | 158 | 146 | 146 | +0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.565.390 kr. i 2021 til 4.261.649 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.565 | 678 | 2.947 | 3.082 | 4.262 | +38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12.641 | 17.155 | 17.721 | 19.665 | 24.681 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 14.018 | 18.627 | 19.389 | 21.482 | 28.055 | +31 % | |
| Egenkapital i alt | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 0 % | |
| Langfristet gæld i alt | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 11.978.299 kr. i 2021 til 26.015.010 kr. i 2025 (+117 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.978 | 16.587 | 17.349 | 19.442 | 26.015 | +34 % | |
| Passiver i alt | 14.018 | 18.627 | 19.389 | 21.482 | 28.055 | +31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 7 kr. i 2021 til 11 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 11 | 7 | 9 | 11 | +22 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus