Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Hestehavevej 17, 8270 Højbjerg · Produktion af film, videoer og TV-programmer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,5 | 1,1 | 1,5 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 28,5 % | 9,5 % | 31,4 % | 0,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 665,2 % | 490,2 % | 290,5 % | 331 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 78,1 % | 77,1 % | 57,2 % | 70,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 36,4 % | 12,3 % | 54,9 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 380.372 kr. | 81.189 kr. | 503.086 kr. | -316 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 78,1 % | 77,1 % | 57,2 % | 70,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 21,9 % | 22,9 % | 42,8 % | 29,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 95,9 % | 145,4 % | 71,4 % | 69,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.043.331 kr. i 2022 til 1.125.152 kr. i 2026 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.043 | 1.062 | 1.198 | 1.497 | 1.125 | −25 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 597.519 kr. i 2022 til 1.125.468 kr. i 2026 (+88 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 598 | 681 | 1.117 | 994 | 1.125 | +13 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 335.202 kr. i 2022 til -15.827 kr. i 2026 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 335 | 356 | 67 | 482 | -16 | −103 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 331.114 kr. i 2022 til 10.985 kr. i 2026 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 331 | 405 | 148 | 510 | 11 | −98 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 256.301 kr. i 2022 til 5.938 kr. i 2026 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 256 | 314 | 113 | 395 | 6 | −98 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 18 | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 70 | 32 | 18 | 32 | 17 | −48 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 88 | 32 | 18 | 32 | 17 | −48 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.092.846 kr. i 2022 til 182.821 kr. i 2026 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.093 | 154 | 347 | 301 | 183 | −39 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.245 | 1.071 | 1.170 | 1.225 | 876 | −29 % | |
| Aktiver i alt | 1.333 | 1.104 | 1.188 | 1.258 | 893 | −29 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 987.867 kr. i 2022 til 625.926 kr. i 2026 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 988 | 862 | 916 | 720 | 626 | −13 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 109.741 kr. i 2022 til 2.112 kr. i 2026 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 110 | 81 | 34 | 116 | 2 | −98 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 234.986 kr. i 2022 til 264.546 kr. i 2026 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 235 | 161 | 239 | 422 | 265 | −37 % | |
| Passiver i alt | 1.333 | 1.104 | 1.188 | 1.258 | 893 | −29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus